پیشرفت 85 درصدی پروژه مسقف سازی خیمه‌گاه حسینی

 

آستان مقدس حسینی از پیشرفت 85 درصدی پروژه مسقف سازی خیمه گاه حسینی خبر داد.

بخش پروژه‌های استراتژیک آستان مقدس حسینی بر ادامه فعالیت در پروژه مسقف سازی خیمه‌گاه حسینی تاکید و میزان پیشرفت این پروژه را هشتاد و پنج درصد عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حسینی، مهندس «حيدر شوقي»، مجری این پروژه گفت: مساحت کلی این پروژه به هزار و دویست متر مربع می‌‌رسد.

وی تصریح کرد: عملیات مسقف کردن به شکل خیمه‌هایی خواهد بود که تعداد آن به شش خیمه می‌رسد و خیمه امام حسین علیه السّلام، بزرگترین خیمه است. هدف اصلی این پروژه ایجاد فضایی مناسب برای عبادت زائران در هر شرایط آب و هوایی است.

همچنین «حاج فاضل مهدی ابودگه»، متولی خیمه‌گاه حسینی در رابطه با این پروژه که 4 سال قبل آغاز شده، تصریح کرد: آستان مقدس حسینی نسبت به اجرای پروژه در زمان مشخص آن تاکید دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه خیمه گاه حسینی در کنار صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب سلام الله علیها قراردارد؛ هماهنگی‌های لازم با این پروژه صورت گرفته است. 

خیمه‌گاه حسینی از آثار معماری اسلامی شهر مقدس کربلا به شمار می ‌رود که در بخش جنوب غربی حرم مطهر امام حسین علیه السّلام واقع شده است. 

خیمه‌گاه حسینی مکانی است که امام حسین علیه السلام، اهل بیت و اصحاب ایشان پیش از عاشورا در سال 61 هجری قمری خیمه‌های خود را در آنجا برپا کرده بودند.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input