سیزدهمین سالگرد تخريب حرمين عسکريين عليهماالسلام

 

در صبح روز بيست و سوم محرم ۱۴۲۷ هجرى، سنی‌های تندرو دشمنان اهل‌بيت علیهم السلام با ۲۰۰ كيلوگرم مواد منفجره، حرم مطهر امامین عسكریين عليهم السلام در شهر سامرا را تخريب كردند.

به گفته نیروهای امنیتی وقت عراق، این حمله توسط یک گروه هفت نفره از سنی‌های تندروی منتسب به القاعده انجام شد.

در پی این فاجعه دردناک در 13 سال پیش عزای عمومی اعلام گشته و علمای حوزه علمیه و مراجع تقلید، دروس خود را تعطیل کردند و بازارها در اکثر شهرهای بزرگ، تعطيل شد.

در همین راستا، مرجعیت عالیقدر آيت الله العظمى سید صادق شيرازى مدظه، در سخنانی فرموده بودند: این جنایت، فاجعه بسیار بزرگی است و دامنه آن هیچ گاه پایان نمی‌پذیرد و إن شاءالله این مکان مقدس به نحو احسن بازسازی شده و توفیق زیارت این بارگاه برای همگان امکان پذیر خواهد شد، ولی با این حال، چنین فاجعه ای هیچ گاه و به هیچ نحو جبران نخواهد شد. 

حرم شریف امام هادی و امام عسکری (علیهما السلام) در سامرا، دستکم ١٣ بار در طول تاریخ به دست سنی‌های تندرو تخریب شده و هر بار با همت و غیرت شیعیان باز سازی شده است.

امروزه نيز پس از بازسازى اين حرم مطهر و در سایه امنیت موجود در شهر سامرا شیعیان و محبین اهل بیت علیهم اسلام با سفر به شهر سامرا از شهرهای مختلف عراق و نیز نقاط مختلف جهان، به زیارت امامین عسکریین علیهماالسلام مشرف می‌شوند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input