مشارکت ۲۲۷ موکب و هیات عزاداری از ۲۳ کشور در اربعین امسال

 

بخش شعائر، موکب ها و هیأت های حسینی در عراق، وابسته به آستان های مقدس حسینی و عباسی تعداد موکب های خدمت رسانی شرکت کرده در مراسم میلیونی اربعین امسال را اعلام کرد.

«ریاض نعمه السلمان» رئیس این بخش گفت: تعداد موکب های شرکت کننده از کشورهای مختلف در مراسم اربعین امسال، به ۲۲۷ موکب و هیئت خدمت رسانی از ۲۳ کشور عربی و خارجی می‌رسد که عمان، بحرین، کویت، عربستان، یمن و لبنان از کشورهای عربی بوده و از میان کشورهای غیر عربی نیز موکب هایی از آذربایجان، افغانستان، ايران، سوئد، هند، ایالات متحده آمریکا، اندونزی، پاکستان، بلژیک، تایلند، ترکیه، تانزانیا، انگلیس، کانادا، هلند، فرانسه و کنیا شرکت کرده اند.

وی ادامه داد: این بخش موافقت های رسمی را برای مشارکت این موکب ها در برگزاری شعائر اربعین حسینی و ارائه تسهیلات امنیتی و اداری به آنها صادر نموده.

به گفته السلمان، حضور این موکب ها فقط محدود به کربلای معلی نبوده برخی از آنها در مسیرهای منتهی به این شهر مقدس میز حضور داشتند.

شایان ذکر است، به گفته این مرکز امسال بیش از 10هزار موکب ثبت شده به زائران میلیونی اربعین حسینی خدمات ارائه نموده اند و این تنها شامل تعداد موکب های ثبت شده در این اداره می باشد.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input