عزاداری کربلایی ها در سالروز شهادت سعید بن جبیر

 

کربلایی ها سالروز شهادت تابعی بزرگ پیامبر صلی الله علیه و آله را بزرگ داشتند. 

در سالروز شهادت سعید بن جبیر تابعی جلیل القدر پیامبر صلی الله علیه و آله، در 25 ربیع الاول شهر الحی در استان واسط عراق شاهد حضور موکب ها و مردم دوستدار اهل بیت علیهم السلام بود که با همت دو آستان مقدس حسینی و عباسی، در سالروز شهادت این عالم جلیل القدر مسلمان، عزاداری کردند.

حاج ریاض نعمة السلمان، رئیس موکب های عزاداری کربلای معلی در این زمینه گفت: کربلایی ها، از جمله موکب های آستان مقدس حسینی و عباسی علیهما السلام به بزرگداشت سالروز شهادت سعید بن جبیر پرداختند به گونه ای که این مراسم در شان این تابعی پیامبر و شهر مقدس کربلا باشد.

به گفته وی، شرکت کنندگان در این مراسم با نوحه خوانی به سمت زیارتگاه این محدث اسلامی حرکت کرده و هنگام رسیدن به زیارتگاه وی ضمن عزاداری به بیان مصیبت های اهل بیت علیهم السلام و دوستداران آنها پرداختند.

سعید بن جُبَیر بن هشام اسدی وابلی از تابعین و اصحاب امام سجاد علیهم السلام است، وی نزد ابن عباس علوم دینی و تفسیر را فراگرفت و یکی از بزرگترین مفسرین عصر خود شد.

او در قیام عبدالرحمن بن محمد بن اشعث برعلیه حجاج بن یوسف شرکت کرد و پس از شکست قیام ابن اشعث به سوی اصفهان و قم گریخت، و مدتی در این شهرها بسر برد تا اینکه در یکی از این سفرهایش به مکه دستگیر شد و در سال ۹۵ق. به دست حجاج بن یوسف به شهادت رسید.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input