رونمایی از گنبد حرم مطهر علوی پس از پایان پروژه ترمیم وطلاکاری

 

هم زمان با خجسته ميلاد حضرت خاتم الانبياء صلي الله عليه و آله و حضرت امام جعفر صادق عليه السلام، طي مراسمى، از گنبد بارگاه مطهر علوي رونمايي شد.

به گزارش واحد اطلاع رساني آستان مقدس علوي، اين مراسم با حضور آيت الله العظمي شيخ اسحاق فياض و نمايندگان آيات عظام و مسئولين عتبات عاليات و رئيس سازمان اوقاف شيعه عراق و صدها تن از زائران و مجاوران و خادمان بارگاه مطهر علوي برگزار شد و طي آن از گنبد با شکوه بارگاه مطهر علوي- که ترميم و طلاکاري مجدد شده است- رونمايي گرديد.

«حجت الاسلام سيد نزار حبل المتين» توليت آستان مقدس علوي، در سخناني از تمام دست اندرکاران پروژه ترميم گنبد مطهر تشکر و قدرداني کرد.

اين پروژه در سال 2012 ميلادي آغاز شد و حدود 4 سال به طول انجامید. در ترميم خشت هاي طلايي گنبد مطهر، حدود 105 کيلوگرم طلاي 24 عيار استفاده شده است.

گفتني است مراسم رونمايي از گنبد مطهر به شکل زنده و مستقيم از شبکه جهاني امام حسین عليه السلام 2 به زبان عربي پخش گرديد و شامل بخش هايي مختلف از قبيل: قرائت شعر در مدح اهل بيت عليهم السلام و قرائت تواشيح بود. در لحظات رونمايي از گنبد، زنگ ساعت حرم مطهر 12 مرتبه به تعداد ائمه اطهار علیهم السلام به صدا در آمد.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input