اعتراضات خیابانی زوار پاکستانی در «کویته»؛ «ما را از حبس آزاد کنید»

 

در حالی که هزاران زائر پاکستانی در حدود ده روز است که برای گرفتن ویزای ایران و تأمین امنیتِ حرکت خود به سمت مرز این کشور، در مرکز ایالت بلوچستان محبوس هستند؛ همچنان مشکلات آنها به قوت خود باقی است.

علی‌رغم تذکر مکرر علمای شیعه پاکستان جهت سرعت بخشیدن به ساز و کار صدور ویزای ایران و تأمین امنیت زوار پاکستانی با افزایش تیم‌های تأمین امنیتِ کاروان‌های زوار در ایام اربعین حسینی و بی اعتنایی دست اندرکاران؛ زائران معترض به خیابان‌ها آمدند.

شهروندان پاکستانی معترض با سردادن شعارهایی خواستار رسیدگی فوری به وضعیت اسفبار خود شده و زندانی شدن در شهر کویته را حاصل بی‌تدبیری حکومت پاکستان و بی تدبیری دولت این ایالت دانستند.

آنها ضمن برپایی تظاهرات در خیابان های شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان، خواستار سرعن بخشیدن به روند صدور ویزای ایران و تأمین امنیت فوری کاروان ها توسط نیروهای نظامی این ایالت و همراهی آن‌ها تا مرز ایران شدند.

همچنین این معترضان اعلام کردند که افزایش حجم متقاضیان زیارت در ایام اربعین حسینی کاملا قابل پیش بینی است و نداشتن تدبیری برای آن نشان دهنده ناکارآمدی مقامات ایالت بلوچستان است.

در ایام عادی حکومت ایالت بلوچستان در تاریخ 5 و 15 هر ماه میلادی یک تیم امنیت را به همراه حداکثر 35 اتوبوس عازم مرز ایران می‌کند، اما با توجه به افزایش چشمگیر تعداد زوار در ایام اربعین حسینی هنوز تمهیدات خاصی برای افزایش تیم های امنیتی دیده نشده است.

هزاران زائر پاکستانی در حدود ده روز است که در شهر کویته محبوس شده و منتظرند تا ویزای آنها صادر گشته و حکومت ایالت بلوچستان نیز امنیت مسیر خروج آن‌ها به سمت مرز ایران را فراهم کند.

شایان ذکر است، ناامن بودن مسیر کویته به تفتان در پی اقدامات تروریستی سنی های تندرو، باعث شده تا زوار پاکستانی فقط با همراهی نیروهای نظامی اجازه تردد در این مسیر را پیدا کنند.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input