موکب جوانان سوئدی در کربلا و خدمت به اربعینی‌ها

 

جوانان شیعه سوئد با حضور در برنامه‌های اربعین حسینی و برپایی موکبی با نام «امام حسن مجتبی علیه السلام» در شهر مقدس کربلا، خدمات مختلفی به زائران حسینی ارائه می‌دهند.

شماری از جوانان سوئدی و عراقی‌های مقیم این کشور، موکبی در خیابان «شهداء» شهر مقدس کربلا راه‌اندازی کرده‌اند، که به زائران اربعین حسینی خدمت‌رسانی می‌کنند.

«علی محمد» یکی از خادمان این موکب سوئدی درباره چگونگی راه‌اندازی آن گفت: این موکب در سال ۲۰۰۳ میلادی تشکیل شد و از سال ۲۰۰۵ میلادی به صورت رسمی در بخش شعائر و موکب‌های حسینی وابسته به آستان مقدس حسینی و عباسی ثبت شده و فعالیت خود را آغاز کرد.

وی در ادامه با اشاره به این که موکب «امام حسن مجتبی علیه السلام» به کوشش اقلیت عراقی مقیم سوئد راه‌اندازی شده است، افزود: هدف از تأسیس این موکب، خدمت‌رسانی به زائران «امام حسین علیه السلام» در این مراسم باشکوه است.

این خادم حسینی گفت: موکب «امام حسن مجتبی علیه السلام» سوئد، خدمات متنوعی از جمله اعطای مواد غذایی، نوشیدنی و پذیرایی از زائران در چهار وعده را انجام می‌دهد و خادمان این موکب پس از اتمام زیارت میلیونی اربعین، به منظور مشارکت در آیین سوگواری و عزاداری حضرت «رسول اکرم صلی الله علیه و آله» در حرم مطهر «امیرالمومنین علیه السلام» به شهر مقدس نجف مشرف می‌شود.

به گفته «علی محمد» فعالیت های جوانان شیعه تنها به خدمت رسانی در این موکب محدود نمی‌شود و این جوانان در مؤسسات دینی و مراکز فرهنگی و رسانه‌ای سوئد نیز فعالیت داشته و مجالس حسینی نیز در این کشور برگزار می‌کنند.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input