محکوميت حکم هاي صادر شده در حق فعالان بحريني از سوي سازمان ديده بان حقوق شيعيان

 

سازمان ديده بان حقوق شيعيان جهان ـ شيعه رايتس واچ ـ طي بيانيه اي احکام صادره از سوي دادگاه هاي بحرين در حق معترضان و تظاهر کنندگان شيعه اين کشور را محکوم و این احکام را مغاير با عرف بين الملل و دور از عدالت خواند.

در بيانيه اين سازمان که نسخه اي از آن به دست شيعه ويوز نيز رسيده است آمده : دادگاه جنائي اين کشور طي حکم های مختلفی، دو تن از معترضان را به اعدام، 19 تن را به حبس ابد، 17 تن را به 15 سال حبس، 9 تن را به 10 سال حبس و 11 تن را به 5 سال حبس محکوم کرده و تابعیت 47 تن را سلب کرده است.

شيعه رايتس واچ در ادامه افزود: سازمان ما از تمامي دست هاي پشت پرده اين احکام و زد و بندهاي آن باخبر شده است، احکامي که فاقد مشروعيت قانوني است و دولت ال خليفه قصد دارد با اين سياست و هنجار شکني ها تمامي فریادهای اعتراضی ملت و اراده مردم در ايجاد اصلاحات سياسي و اقتصادي را سرکوب کند.

سازمان ديده بان حقوق شيعيان جهان در بيانيه خود ضمن اشاره به شرح چندين مورد از هتک حرمت هاي وارده به ملت بحرين ادامه داد: تمام اين اعمال بيانگر عدم پایبندی به حقوق بشر و حقوق قانون شهروندان معترض بحريني است و مغاير با تمام اصول و قوانين بين الملل مي باشد.

اين سازمان جهاني در پايان بيانيه خود، از مقامات کشور بحرين خواست تا به درخواست های ملت خود گوش فرا دهند و درسياست غير انساني خود که شامل هتک حرمت، بازداشت، حبس، اعدام و سرکوب است تجديد نظر کرده و با مذاکره و رايزني،گامي موثر در روند رفاه حال شهروندان خود بردارد.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input