میلیون ها زائر با پای پیاده وارد کاظمین شدند

 

در آستانه ایام شهادت امام کاظم علیه السلام، طی دو روز گذشته میلیون ها نفر با پای پیاده وارد شهر مقدس کاظمین شده اند و این ورود خیل عظیمی از عزاداران همچنان ادامه دارد.

شیخ «عدی کاظمی» معاون تولیت و سخنگوی آستان مقدس کاظمی گفت: طی دو روز گذشته میلیون ها نفر از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، پس از پیاده روی از نقاط مختلف شهر بغداد و مناطق دیگر عراق وارد شهر مقدس کاظمین شدند.

وی پیش بینی کرد که امسال تعداد عزاداران و زائران در ایام شهادت حضرت موسی ابن جعفر علیهما السلام، به 10 میلیون نفر برسد که اکثر آنها از اهالی عراق هستند.

این مقام مسوول همچنین از نقش نیروهای عراقی در اجرای موفق طرح حفظ امنیت این مراسم میلیونی تقدیر و تشکر کرد.

کاظمی افزود: بدلیل ثبات امنیتی که با اجرای طرح های ویژه با هماهنگی و همکاری وزارت ها و سازمان های مربوطه به دست آمده است، زیارت امسال رونق بیشتری به خود گرفته است.

گفتنی است همه ساله همزمان با سالگرد شهادت حضرت موسی بن جعفر علیه السلام، میلیون ها زائر عاشق از مسیر های دور و نزدیک پیاده به سوی مرقد آن امام همام حرکت کرده و عاشقان خدمت به زائران اهل بیت  علیهم السلام نیز با برپایی موکب های مختلف در سرار مسیر از زائران پذیرائی و استقبال می کنند.

امام موسی بن جعفرعلیهما السلام، هفتمین ستاره آسمان ولایت و امام هفتم شیعیان، در 128 ه ق در ابواء محلی بین مکه و مدینه متولد شد و به دلیل صبوری و فرو خوردن خشم به «کاظم» شهرت یافت.

این امام همام در دوران 55 سال حیات پر برکتش با چهار خلیفه عباسی، منصور، هادی، مهدی و هارون، همزمان بود و چندین بار به زندان افتاد.

امام موسی کاظم علیه السلام در سال 183 ه ق به دستور هارون مسموم شده و به شهادت رسیدند.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input