آمادگی مرکز روابط عمومی دفتر مرجعیت برای گرامیداشت روز جهانی یاری امامین عسکریین علیهما السلام

 

مرکز روابط عمومی دفتر مرجعیت شیعه، خود را برای گرامیداشت روز جهانی «یاری امامین عسکریین» علیهما السلام و راه اندازی بزرگ ترین کاروان زیارتی شهر مقدس سامرا از شهر مقدس کربلا آماده می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی شیرازی، این دفتر هر ساله با ثبت نام از زائران، بزرگ ترین کاروان زیارتی شهر سامرا از شهر مقدس کربلا را در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان سازماندهی می‌کند.

بر اساس این گزارش، مرکز روابط عمومی دفتر مرجعیت امسال نیز ثبت نام از زائران را از چندین روز قبل آغاز کرده است که با توجه به استقبال گسترده شیعیان و محبین اهل بیت علیهم السلام، از هم اکنون تمام ظرفیت‌های این کاروان تکمیل شده است.

به گفته یکی از مسئولان این کاروان امسال مرکز روابط عمومی دفتر مرجعیت برای زیارت شهر مقدس سامرا در روز جهانی یاری امامین عسکریین علیهما السلام با توجه به استقبال چشمگیر شیعیان از این سنت پسندیده، تعداد اتوبوس‌های این کاروان را تا 350 دستگاه افزایش داده است. 

همچنین مسئولان کاروان «یاری و فتح مراقد اهل بیت علیهم السلام» به منظور سازماندهی این کاروان بزرگ و هماهنگی با مسئولان مربوطه به شهر مقدس سامرا سفر کرده، با تولیت آستان مقدس عسکریین علیهما السلام و فرمانده عملیات سامرا و سایر مسئولان دیدار و گفتگو کردند.

گفتني است، سنت ديرينه زيارت حرم امامين عسکريين عليهما السلام در جمعه آخر ماه مبارک رمضان، بيش از نيم قرن پيش، توسط مرجع راحل آيت الله العظمی سيد محمد شيرازی قدس سره، پايه گذاری شد.

ايشان با هدف بيرون آوردن سامرا از غربت، به مردم سفارش می نمودند که در ماه رمضان هر روز بعد از نماز ظهر به سمت سامرا حركت كرده و بعد از نماز صبح بازگردند و كسانى كه در طول ماه رمضان توفيق زيارت امامین عسكريين نصيبشان نشده بود، در آخرين جمعه ماه مبارک رمضان، به سامرا مشرف مى‌شدند.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input