لحظه شماری اهوازی‌ها برای استقبال از زائران اربعین حسینی

 

مردم خوزستان به ویژه ساکنان منطقه عین دو که به مهمان نوازی نیز مشهور هستند برای استقبال از زائران اربعین حسینی تدارک ویژه ای می‌بینند.

منطقه عین دو اهواز در 5 کیلومتری ابتدای جاده اهواز به سمت مرز چذابه قرار دارد، همه ساله زائران اربعین حسینی برای ورود به کشور عراق از مرز چذابه از این منطقه عبور می‌کنند.

در سال های اخیر اهالی این منطقه با برپایی مواکب حسینی از مسافرین استقبال و پذیرایی می‌کنند و امسال نیز همچون سالهای گذشته با نزدیک شدن ایام اربعین حسینی موکب ها در حال برپایی هستند.

سید شرفا، یکی از موکب داران منطقه عین دو در این باره گفت: بیش از 60 موکب در این منطقه برپا شده و اهالی این مواکب را تا پایان ماه صفر برپا نگه می دارند، تا در زمان رفت و برگشت زائران اربعین حسینی از این مسیر از آنها پذیرایی نمایند.

وی همچنین از برنامه ویژه پیاده روی مردم مناطق مختلف اهواز و اهالی این منطقه در هفته آینده به سمت مرز چذابه خبرداد و زائران ایرانی و دیگر کشورها مانند افغانستان و پاکستان را برای حضور در این مواکب دعوت کرد.

شایان ذکر است، در صفوف راهپیمایان اربعین از هر ملت و قومی با هر زبان و گویشی شانه در شانه هم از شهرهای مختلف عراق و حتی از خارج این کشور به راه می افتند تا در پیاده روی میلیونی اربعین حسینی که طولانی ترین و پرجمعیت ترین راهپیمایی سالانه در روی کره زمین است، شرکت نمایند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input