حمله نیروهای نظامی عربستان سعودی به استان شیعه نشین «القطیف»؛ دستکم 5 شهروند شیعه شهید شدند

 

عربستان سعودی به استان شیعه نشین القطیف حمله کرد.

در پی حمله نیروهای امنیتی عربستان سعودی به شهر «ام الحمام» در استان القطیف واقع در منطقه الشرقیه این کشور دست کم ۵ نفر از شیعیان به شهادت رسیده و شماری دیگر مجروح شدند.

این نیروها به بهانه جستجوی افراد تحت تعقیب به شهر مذکور حمله کرده بودند.

حساب های توییتری فعالان شیعه عربستانی اعلام کردند: سرویس های امنیت حکومتی عربستان سعودی پس از حمله به منازل شهروندان در شهر «ام حمام»، قتل عام تروریستی دیگری به راه انداختند.

به گفته شاهدان عینی، نیروهای سعودی با خودروهای جنگی و نظامی به دو منطقه مذکور حمله کرده و اقدام به تیراندازی در داخل محله های مسکونی این مناطق نمودند.

براساس اعلام فعالان شیعه، در این حمله تروریستی که در آن شهروندان هدف تیراندازی نیروهای سعودی قرار گرفتند، دست کم 5 نفر به شهادت رسیده و شماری دیگر زخمی شدند.

فعالان عربستانی نام ۷ نفر از شهدا و مجروحان حملات وحشیانه نیروهای سعودی را ذکر کرده اند که عبارتند از: محمد حسین الشبیب، عبدالمحسن طاهر الاسود، عمار ناصر ابوعبدالله، علی حسن ابو عبدالله، عبدالمحسن ابوعبدالله، یحیی زکریا آل عمان و عادل جعفر تحیفه.

براساس اطلاعات رسیده از القطیف در حمله سربازان سعودی به منازل شهروندان ام الحمام، سرقت و غارت آن منازل از سوی این سربازان گزارش شده است.

به گفته فعالان محاصره این مناطق توسط نیروهای سعودی به شکل نامحسوسی از روز دوشنبه آغاز شده بود که پس از محاصره کامل شیعیان به خانه های آنها حمله شد.

هنوز مقامات سعودی درباره این حمله واکنشی نشان نداده اند.

القطیف یکی از استان‌های شیعه نشین در شرق عربستان سعودی است.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input