هشدار گزارش پنتاگون نسبت به احتمال فرار ۱۰ هزار داعشی

بازرس کل وزارت دفاع آمریکا در گزارشی جدید نسبت به احتمال فرار بیش از ۱۰ هزار نیروی داعش از زندان‌های همپیمانان ارتش آمریکا در سوریه هشدار داد.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از بغداد الیوم، در گزارش این بازرس آمده است که حدود 2 هزار نیروی خارجی داعش و حدود 8 هزار نیروی عراقی و سوری در ۲۰ بازداشتگاه وابسته به نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) حضور دارند.

بازرس کل پنتاگون اعلام کرد که در مقطع زمانی ۱۷ مارس تا سی‌ام مارس، آمریکا چهار پایگاه نظامی را به نیروهای عراقی تحویل داد که از جمله آنها، فرودگاهی در نزدیکی موصل و یک مرکز استراتژیک در نزدیکی مرزهای عراق و سوریه به نام القائم بود و در ماه اوریل گذشته نیز ائتلاف پنجمین پایگاه را که یک پایگاه هوایی بود، به نیروهای عراقی تحویل داد.

وی تصریح کرد، تهدیدهای آتی می‌طلبد که تغییری در تمرکز از عملیات شکست داعش به مساله حفاظت از پایگاه‌های نظامی صورت بگیرد.

طبق این گزارش، تیم‌های کاری ائتلاف تماس‌های رودررو با شرکای عراقی خود را متوقف کرده و به بازدیدهای زمینی از برخی پایگاه‌ها به دلیل شیوع کرونا پایان دادند.

این گزارش نسبت به احتمال فرار بیش از ۱۰ هزار نیروی داعش از زندان‌های همپیمانان ارتش آمریکا در سوریه هشدار داده و تاکید دارد که نیروهای سوریه دموکراتیک در حال حاضر حدود دو هزار نیروی خارجی داعشی و حدود هشت هزار نیروی عراقی و سوری را در بیست مرکز بازداشت نگه داشته‌اند و خطر فرار دسته جمعی وجود دارد.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input