شرکت مداوم در مراسم مذهبی باعث کاهش ۶۸ درصدی مرگ ناشی از افسردگی مى‌ شود

زنان و مردانی که هفته‌ای یک مرتبه در مراسم مذهبی شرکت می‌کنند در مقایسه با کسانی که هرگز در مراسم حاضر نمی‌شوند، به ترتیب ۶۸ و ۳۳ درصد کمتر به مرگ ناشی از افسردگی دچار می‌شوند!

براساس تحقیقات جدید دانشکده سلامت عمومی هاروارد تی اچ چان که در مدیکال اکسپرس، منتشر شده است، افرادی که هفته‌ای یک مرتبه در مراسم مذهبی شرکت می‌کنند، کمتر به دلیل افسردگی جان خود را از دست می‌دهند و برای مثال، مرگ و میر آنها به دلیل خودکشی، مصرف مواد مخدر کمتر است.

این مطالعه نشان داد که ارتباط میان شرکت در مراسم مذهبی و کاهش خطر مرگ به دلیل افسردگی در میان زنان، قوی‌تر از مردان است.

در این مطالعه، محققان اشاره کردند که شرکت در مراسم مذهبی می‌تواند یک پادزهر مهم برای بهبود افسردگی باشد و یک دارایی مهم در حفظ امید است؛ آنها همچنین گزارش کردند که دین می‌تواند با تقویت تاب‌آوری روان‌شناسی ارتباط داشته باشد به طوری که حس صلح و چشم‌انداز مثبت را تقویت کرده و ارتباط اجتماعی را ترویج می‌دهد.

ینگ چنگ، دانشیار تحقیقات و دانشمند داده‌ در برنامه تقویت انسانی در موسسه علوم اجتماعی دانشگاه هاروارد و نخستین محقق در این تحقیق گفت: این نتایج شاید در شیوع بیماری کوید 19 مهم باشد؛ این نتایج مهم است چون پزشکان روزبه‌روز با تقاضای کاری و شرایط سخت‌تری روبه‌رو هستند و مراسم مذهبی نیز به حالت تعلیق درآمده‌اند؛ ما باید به فکر افرادی که دچار افسردگی شده‌اند، باشیم.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input