محکومیت حکم صادره علیه شهروندان شیعه در عربستان سعودی

 

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان «shia rights watch» طی بیانیه ای صدور حکم اعدام برای ده ها تن از شیعیان را توسط سیستم قضایی سعودی مردود دانسته و آن را محکوم نمود.

این سازمان حقوق بشری با اشاره به این که احکام صادر شده وجاهت قانونی ندارد و بر اساس انگیزه های سیاسی و فرقه ای دستگاه های قضایی عربستان آغاز شده، از مقامات این کشور خواست تا در این احکام تجدید نظر نمایند.

 «سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان» همچنين خواهان دخالت نهادهای بین المللی حقوق بشر برای جلوگیری از نقض آشکار حقوق انسانی و مذهبی شیعیان در عربستان سعودی شد.

در متن این بیانیه آمده است: دولت حاکم بر عربستان سعودی، سال هاست که با اِعمال و اجرای قوانین ضد بشری برای اقلیت های مذهبی مخصوصاً شیعیان، فعالیت های دینی آنان را محدود کرده و با تحت فشار قرار دادن مردم این کشور، ماهیت ضد بشری خود را به جهان نمایانده است. 

در پایان این بیانیه آمده است: حاکمان مستبد عربستان، برای نیل به اهداف شوم خود از بازداشت، شکنجه و حتی قتل افراد بی گناه دریغ نکرده اند و در میان این افراد تعدادی زن و کودک نیز وجود دارند.

لازم به ذکر است، بعضی از بازداشت شدگان توسط این حکومت، سال هاست که بدون هیچ گونه دلیل محکمه پسندی در زندان و تحت شکنجه قرار دارند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input