اظهار تاسف آیت الله العظمی صافی گلپایگانی از حادثه تروریستی مسجد امام حسین علیه السلام در آفریقای جنوبی

 

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله، از حادثه تروریستی حمله به مسجد شیعیان در آفریقای جنوبی اظهار تاسف کرد. 

این مرجع تقلید شیعه طی تماسی تلفنی با حجت الاسلام سید آفتاب حیدر، امام ‌جماعت مسجد جامع اهل البیت علیهم السلام در شهر کیپ تاون، حادثه تروریستی مسجد امام حسین علیه السلام در شهر دوربان آفریقای جنوبی و شهادت یکی از شیعیان اهل البیت علیهم السلام را محکوم نموده و به همگان خصوصا خانواده آن شهید، تسلیت گفت.

معظم له با ابراز تاسف از این حادثه دردناک، اظهار داشت: گروهی گمراه و جاهل و خشن، چهره رحمانی اسلام عزیز را مخدوش نموده و اسلام را که دین صلح و مهربانی است، به عنوان دین خشونت، به جهانیان معرفی کرده اند. 

ولی همه باید بدانند که مکتب اهل البیت علیهم السلام، مکتب رحمانیت و صلح است و این خشونت ها در آن جای ندارد.

ایشان با فراخواندن همه مسلمانان به همدلی در برابر دشمنان اسلام، افزود: وظیفه فعلی مسلمانان، همدلی و یکرنگی در برابر دشمنان قسم خورده ی اسلام عزیز است و باید فرقه گرایی ها و سیاست بازی ها کنار برود و همه امت اسلام در برابر کسانی که می خواهند با حیله و تزویر و خشونت، چهره رحمانی اسلام را مخدوش نمایند بایستند.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله، در پایان این تماس تلفنی، با مسئلت شفای عاجل مجروحان این حادثه از خداوند متعال، ابراز امیدواری کردند که با همدلی و رعایت اصول همزیستی مسالمت آمیز توسط مسلمانان آفریقای جنوبی، از تکرار امثال این حوادث دردناک، جلوگیری شود.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input