آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: گرانی و فساد، کمر مردم را شکسته است/ چرا نباید مدیران نالایق را به سزای اعمال خود رساند؟

 

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله طی سخنانی اظهار داشتند: اینجانب بارها و بارها در ملاقات ها و پیام ها و نامه های خود درباره این مشکلات و راه حلّ آن به مسئولین ایران تذکر داده ام و اکنون هم تذکر می دهم که زندگی برای بسیاری از مردم دشوار شده است.

جمعی از اقشار مختلف مردم روز پنج شنبه ـ ۱۱ مردادماه ۹۷ ـ با حضور در دفتر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با معظم له دیدار کردند.

این مرجع تقلید شیعه که در میان اقشاری از مردم در بیت خود در شهر مقدس قم سخن می گفتند، با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور ایران فرمودند: آیا وقت آن نرسیده است که مسئولان، به وضعیت بد اقتصادی مملکت، سر و سامان بدهند و قشر ضعیف جامعه را از این مشکلات طاقت فرسا نجات دهند؟

ایشان در قسمت دیگری از توصیه های خود خطاب به مسئولان افزودند: اینجانب بارها و بارها در ملاقات ها و پیام ها و نامه های خود درباره این مشکلات و راه حلّ آن تذکر داده ام و اکنون هم تذکر می دهم که زندگی برای بسیاری از مردم دشوار شده است. عدم ثبات اقتصادی، گرانی، بیکاری، طلاق و مفاسد اخلاقی روز به روز بیشتر می شود.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله ادامه دادند: ربا و رشوه و منکرات بجای احقاق حق و عدالت در بعضی از ادارات به طور سرسام آوری وارد شده است. چرا نباید بعضی از مدیران نالایق که این همه ضرر و خسارت به مملکت و مردم ضعیف می رسانند را به سزای اعمال خود رساند؟ منابع خبری اعلام کردند که طیّ دو سه ماه اخیر، میلیاردها دلار ارز تخصیص داده اند. چه اندازه از آن به کشور برگشته است خدا می داند. آیا می دانید با این همه پول که سرمایه انبوهی برای مردم است، چه خدمت ها می شد به کشور نمود؟ میلیاردها دلار را غارت نموده و ارزش پول مملکت را پایین آوردند. آیا بهتر نبود مسئولان فقط با مقداری از آن، مایحتاج اولیه مردم را تامین می کردند تا اجناس ضروری گران نشود؟ چرا آنها را به مصرف دارو و درمان و تجهیزات پزشکی نرساندند؟ آیا پیش خدا مسئول نیستند؟

این مرجع عالیقدر در بخش دیگری از سخنان خود، راه حل مشکلات موجود را کنارگذاشتن منافع جناحی دانسته و بیان کردند: مسئولان باید ببینند مردم چه می خواهند، نه اینکه خود را نماینده مردم معرّفی کنند ولی بر خلاف میل آنها رفتار نمایند!مردم صبور و مظلوم ایران، عزّت و شرف و سربلندی مملکت را می خواهند و مسئولان باید پاسخگوی مردم باشند.

ایشان در پایان اظهار نمودند: از تمامی دست اندرکاران می خواهم که با کنارگذاشتن منافع حزبی و جناحی و با اتحاد کلمه و نیّت خالص، همین امروز در رفع مشکلات مردم، همّت جهادی نمایند چرا که  فردا دیر است.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input