آیت الله العظمی شیرازی در دیدار با یکی از علمای کشور پاکستان: برای فرهیختگی جوانان شیعه بکوشید

حجت الاسلام والمسلمین سید محسن علی از علمای کشور پاکستان با حضور در بیت مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی در شهر مقدس قم، با معظم له دیدار نمود. 

به گزارش شیعه ویوز، این عالم شیعی در دیدار خود گزارشی از اوضاع پاکستان، به ویژه اوضاع شیعیان و پیروان اهل بیت علیهم السلام در این کشور را به سمع و نظر ایشان رساند. 

سپس معظم له طی سخنانی با اشاره به زمان یکی بودن دوکشور هند و پاکستان، و پس از آن جدایی این دو کشور فرمودند: مردم این دوکشور مشترکات فراوانی از جمله زبان و عادات و رسوم مختلف دارند. 

از جمله  این مشترکات حضور وهابی ها در پاکستان و هند است؛ ولی پرسش اینجاست که چرا شیعیان در هند هدف کشتار قرار نمی گیرند، اما شیعیان و پیروان اهل بیت علیهم السلام در پاکستان قربانی اعمال تروریستی می شوند؟ 

مرجعیت شیعه با اشاره به قضیه ای تاریخی، فرمودند: ملک فیصل از شاهان سعودی در زمان خود دستور داد که یک سوم از بودجه میلیاردی عربستان سعودی در راه تبلیغ وهابیت هزینه شود. 

معظم له افزودند: در پاکستان شهری هست به نام «فیصل آباد» که شاه فیصل آن را با هزینه و بودجه چند میلیاردی تأسیس کرد. در این شهر بزرگ ترین مسجد و بزرگ ترین کتابخانه پاکستان ساخته شده است.

ایشان ادامه دادند: همچنین به دستور او مراکز آموزش اسلامِ مورد نظر آنان و مهد کودک و مدرسه و دانشکده و دانشگاه هایی به سبک حوزه های دینی ساخته شد.

مرجعیت شیعه در پایان سخنان خود فرمودند: به فضلا و علمای پاکستان گفته ام که فن مناظره را به جوانان شیعه بیاموزید تا بتوانند جوانان فیصل آباد را به تشیع متمایل کرده و به این سمت و سو گرایش بدهند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input