آیت الله العظمی وحید خراسانی: در عزای حضرت زهرا همه هیئات بیرون بیایند

آیت الله العظمی وحید خراسانی مدظله، طی سخنانی فرمودند: در عزای حضرت زهرا باید برای تسلیت به قلب امیرالمومنین علیه‌السلام و ائمه معصومین علیهم‌السلام و ولی عصر علیه‌السلام همه هیئات بیرون بیایند.

مسلمان آزاده: شرکت کنندگان در اجلاس داووس مسائل توسعه جهانی را محور قرار دهند

در آستانه برگزاری اجلاس اقتصادی داووس، سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاده)، با صدور پیامی از شرکت کنندگان در این اجلاس خواست تا مسائل توسعه جهانی را محور فعالیت خود قرار دهند.
آغاز فصل اول امتحانات حوزه علمیه زینبیه شهر دمشق سوریه

آغاز فصل اول امتحانات حوزه علمیه زینبیه شهر دمشق سوریه

فصل نخست امتحانات سال تحصیلی 1440 ـ 1441 حوزه علمیه زینبیه، از مراکز علمی مرتبط با مرجعیت شیعه در شهر دمشق کشور سوریه برگزار شد. به گزارش شیعه ویوز، این امتحانات از تاریخ 15 جمادی الاولی 1441 تا 23 این ماه در طی 9 روز برگزار گشت که شامل مفاد درسی تمام سطوح بود. گفتنی ذکر است، حوزه علمیه زینبیه از مراکز علمی تاسیس شده توسط مرجع راحل آیت الله العظمی سید محمد شیرازی قدس سره می باشد.  این حوزه علمیه که پس از مرجع راحل تحت اشراف مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله قرار گرفت، حتی در زمان درگیری های سوریه به فعالیت های علمی -فرهنگی خود در شهر دمشق کشور سوریه ادامه داد.  حوزه علمیه زینبیه تاکنون خدمات علمی ارزشمندی را به شیعیان دمشق ارائه نموده است.  
آل سعود پیکر ۹۷ شهید القطیف را تحویل نداده است

آل سعود پیکر ۹۷ شهید القطیف را تحویل نداده است

پیکر ده ها تن از شهدای القطیف به خانواده های آنها تحویل نشده است.  فعالان توئیتری منطقه شیعه نشین القطیف، با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کردند: آل سعود پیکر ۹۷ نفر از شهدای القطیف را که طی صد سال گذشته با استفاده از خشونت توسط عناصر خود به شهادت رسانده اند، هنوز تحویل نداده اند. این فعالان شیعی، پیشتر نیز در پیامی از ادامه سرکوب شیعیان این منطقه شیعه نشین در شرق عربستان خبر داده بودند.  آنها می گویند: حکومت سعودی از سال ۲۰۱۱ تا سال جاری میلادی ۱۲۸ نفر از اهالی القطیف را به شهادت رسانده است. به گفته این فعلان شیعی، از این تعداد: ۴۱ نفر در زندان و به روش اعدام،  ۲۹ نفر در حمله به منازل، ۲۲ نفر در حملات و تیراندازی‌های بی هدف در مناطق مختلف القطیف، ۱۰ نفر زیر شکنجه و ۱۰ نفر در راهپیمایی‌های مسالمت آمیز و ۱۰ نفر هم به وسیله ترور، به شهادت رسیده اند.  القطیف در شرق عربستان سعودی، اگر چه از جمله مناطق بسیار ثروتمند عربستان به دلیل داشتن منابع سرشار نفت به شمار می‌آید، اما به دلیل شیعه بودن ساکنان آن همواره مورد ظلم و تبعیض قرار داشته و از این ثروت خدادادی محروم هستند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input