برپایی مسابقات تیمی قرآن ویژه نونهالان عراقی

مسابقات ملی تیمی(گروهی) قرآن کریم ویژه گروه سنی نونهالان و نوجوانان عراقی در شهر مقدس کربلا برگزار شد.

شرکت‌کنندگان در این مسابقات از نونهالان و نوجوانان حاضر در طرح ملی «امیرالقراء» (امیر قاریان) بودند که در قالب ۸ تیم ۵ نفره به رقابت پرداختند.

این مسابقات در سه مرحله برگزار شد و شرکت‌کنندگان در بخش‌های مختلفی از جمله تلاوت به سبک دو مکتب عراقی و مصری، تقلید از مشاهیر قرائت، معانی واژگان قرآن و سؤالات و اطلاعات عمومی قرآن به رقابت پرداختنند.

طرح ملی «امیر القراء»(امیر قاریان)،  پروژه‌ای ملی برای شناسایی و پرورش استعدادهای قرآنی در مناطق مختلف عراق است که درخشش قراء عراقی در عرصه بین‌الملل از دستاوردهای مهم این ابتکار آستان مقدس عباسی است.

این طرح به همت مرکز پروژه‌های قرآنی وابسته به مؤسسه قرآن آستان مقدس عباسی اجرا می‌شود و در تعطیلات تابستان امسال پنجمین دوره آن برگزار می گردد. 

در این طرح که هر سال در فصل تابستان و همزمان با تعطیلی مدارس اجرا می‌شود، ده‌ها قاری نونهال و بااستعداد از سراسر عراق، که با نظارت اساتید و کارشناسان متخصص انتخاب می‌شوند، در کربلا  گردهم می‌آیند و فنون و قواعد تخصصی قرائت قرآن به آن‌ها آموزش داده می‌شود.

در این طرح علاوه بر آموزش جوانب فنی قرائت، صوت و لحن، مقامات قرآنی، چگونگی تقلید از مشاهیر قرائت به این افراد، مباحثی نیز در زمینه مسائل تربیتی، فقهی و اعتقادی به آن‌ها آموزش داده می‌شود که از این نظر یک دوره جامع آموزشی محسوب می‌شود.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input