پیاده روی اربعین در آمریکا

 

شیعیان آمریکا در این کشور، پیاده روی اربعین حسینی برگزار کردند.

هم‌زمان با نزدیک‌شدن به اربعین حسینی، شیعیان و سایر مسلمانان شهر «بویزی» مرکز ایالت «آیداهو»ی آمریکا، پیاده روی اربعین حسین را با هدف یادآوری واقعه کربلا برگزار کردند.

در این مراسم، شیعیان شهر بویزی مسیری را از پارک موریسون تا مرکز اسلامی «امام حسین علیه السلام» این شهر پیمودند. 

اهداف این برنامه علاوه بر پیاده روی اربعین حسینی، گفتگو با غیرمسلمانان در مسیر برای معرفی بهتر اسلام بود و شرکت‌کنندگان پلاکاردهایی در محکومیت تروریسم و خشونت در دست داشتند.

«عادل کاظم» دبیر مرکز اسلامی «امام حسین علیه السلام» در این باره گفت: آن عده از شیعیان بویزی که نتوانسته اند برای زیارت اربعین به عراق سفر کنند، همه ساله با برگزاری این پیاده روی در بویزی، یاد «امام حسین علیه السلام» را که مقابل ظلم و بی‌‌عدالتی ایستاد، گرامی می‌دارند. 

وی افزود: ما می‌خواهیم تأکید کنیم که راه «امام حسین علیه السلام» را با پیام صلح ادامه خواهیم داد. 

«اسد الاسدی» امام جماعت این مرکز شیعی نیز گفت: ما در همان مسیری گام برمی‌داریم که «سید الشهدا علیه السلام» بر‌داشت و مقابل بی‌عدالتی، ظلم و هر گونه اعمال ضد انسانی خواهیم ایستاد و این یکی از پیام های «امام حسین علیه السلام» است.

شایان ذکر است، پیش از این مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق شیرازی»مدظله، طی سخنانی با اشاره به پیاده روی میلیونی اربعین حسینی در کشور عراق، از شیعیانی که نتوانسته اند در این مراسم حضور یابند؛ خواستند تا این پیاده روی را در کشورها و شهرهای محل سکونت خود انجام دهند.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input