اوضاع اسفناک یمن از زبان یک مسئول سازمان پزشکان بدون مرز

 

یک مسئول سازمان پزشکان بدون مرز در یمن به توضیح اوضاع فاجعه بار ساکنان یمن در سایه جنگ طلبی‌ها و محاصره شدید این کشور از طرف ائتلاف سعودی پرداخت.

«یانا براندت» از مسئولین سازمان پزشکان بدون مرز در مصاحبه ای به شرایط فاجعه بار یمن پرداخته و به اشاره به کنفرانس اخیر سازمان ملل برای جمع آوری کمک های مالی برای یمن گفت: پول به تنهایی برای رفع درد و رنج مردم یمن کافی نیست و باید به صورت محلی اقداماتی تصمیم گیری و اجرایی شود. 

وی افزود: برای این منظور ما به همکاران بین الملی نیاز داریم که به این کشور بیایند تا پروژه ها را راه اندازی کنند، زیرا نیازهای یمن بسیار بالاست و اقدامات پزشکان بدون مرز نمی تواند همه آنها را پاسخگو باشد.

این مسئول سازمان پزشکان بدون مرز در ادامه تاکید کرد که بیمارستان ها نابود شده‌ و با کمبود شدید دارو روبرو هستیم و برای کمک رسانی موثر، باید بسیاری موانع اداری که از طرف برخی گروه ها اعمال شده لغو شود و این مهم بدون راه حلی سیاسی امکانپذیر نخواهد بود.

وی در ادامه به عواقب وخیم محاصره یمن از طرف ائتلاف سعودی پرداخته و تاکید کرد که در سایه این محاصره هزینه آب آشامیدنی و غذا در یمن افزایش می ابد چرا که این کشور علاوه بر از دست دادن زیرساخت های خود، کشوری خشک است که آب در آن با کامیون جا به جا می شود و با گران شدن آب دسترسی مردم به آن سخت تر شده و بیماری ها نیز با سرعت بیشتری شیوع می یابند.

براندت، در بخش دیگری از این مطلب شرایط امنیتی را اولین دشواری برای کار در این کشور ارزیابی کرده و گفت: ما باید در جاهایی که تیم های ما فعالیت می کنند بسیار مراقب باشیم. درگیری ها در این کشور بسیار پیچیده است و تنها مسئله مبارزه حوثی ها علیه ائتلاف سعودی مطرح نیست، بلکه گروه‌های کوچک تری هم هستند که در این کشور با هم مبارزه می‌کنند.

وی در پایان بزرگترین قربانی جنگ یمن را غیر نظامیان دانست، چرا که درمیان همه طرف های درگیر بشیترین ضرر متوجه آنهاست.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input