تلاش چین برای محدودیت در عرضه محصولات حلال

 

حکومت چین در ایالت مسلمان نشین سین کیانگ، تلاش گسترده‌ای را علیه ارائه غذای حلال آغاز کرده تا به گفته خود، از نفوذ اسلام به زندگی سکولار و تقویت آنچه «افراط‌گرایی» خوانده جلوگیری کند.

فعالان شهر ارومچی، مرکز استان سین کیانگ، در فضاهای مجازی اعلام کرده اند که در جلسه‌ای در روز دوشنبه، رهبران حزب کمونیست در اورومچی مسئولان را سوگند داده‌اند تا با «ارائه محصولات حلال قاطعانه مبارزه کنند.»

انتشار گزارش‌هایی از سرکوب شدید مسلمانان که همراه با بازداشت یک میلیون نفر مسلمان اویغور در سین کیانگ بوده، نگرانی‌هایی در سطح بین‌المللی ایجاد کرده است.

حکومت چین در سال‌های اخیر همواره از سوی گرو‌ه‌های حقوق بشری و دولت‌های خارجی در معرض انتقاد بوده ولی همواره نقض سازمان یافته حقوق مسلمانان سین کیانگ را رد کرده و ادعا می‌کند که تنها با افراطگرایی و جدایی‌طلبی در این منطقه مبارزه می‌کند.

گلوبال تایمز (Global Times) روزنامه رسمی حزب حاکم چین امروز (چهار‌شنبه) مدعی شده، این خواسته که همه چیز حلال باشد خصومت علیه دین را تشدید می‌کند و به اسلام اجازه می‌دهد به زندگی روزمره مردم نفوذ کند.

با افزایش تلاش‌های حکومت برای تسلط شدید بر مناسک دینی، شهروندان این کشور تحت نظارت روزافزون قرار گرفته‌اند. در ماه آگوست حزب کمونیست مجموعه ای از قوانین بازنگری شده در مورد رفتار اعضای خود را منتشر کرد که بر اساس آن کسانی که هر نوع باور دینی داشته باشند تهدید به مجازات یا اخراج شده‌اند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input