تنها سه شرکت هندی به مسلمانان اجازه نماز خواندن در فضای کارخانه را دادند

 

درحالی که مسلمانان هند به ویژه در شهر نویدا در اوتارپرادش، برای اقامه نماز در اماکن عمومی و پارک ها تحت فشار حکومت قرار دارند، تنها سه شرکت خصوصی در این منطقه حاضر شدند، فضایی را به کارمندان مسلمان برای اقامه نماز واگذار کند.

گفته می شود در اعتراض به محدودیت های دولت هند علیه نماز خواندن مسلمانان، جمعی از کارگران مسلمان روز جمعه در پارک نویدا در بخش 54 به اقامه نماز برخاستند.

در این میان در حالی که پلیس اعلام کرده بود که شرکت ها فضایی را برای نمازگزاری به مسلمانان بدهند، تنها سه شرکت خصوصی حاضر شده اند چنین مکانی را برای اقامه نماز در اختیار مسلمانان قرار دهند که آنان نیز با ترس و نگرانی این کار را انجام دادند.

صاحب یک شرکت جوراب بافی که خواسته ناشناس باقی بماند در مصاحبه با خبرنگاران گفت که در 12 سال گذشته به مسلمانان مجوز استفاده از پشت بام را برای برپایی نماز در روز جمعه داده است. وی همچنین یک امام جماعت برای پیش نمازی 35-40 کارمند مسلمان در این شرکت استخدام کرده است، اما چنین کارفرمایانی در هند به ندرت یافت می شوند.

لازم به ذکر است، مسلمانان هندوستان در سال های اخیر تحت فشار هندوهای افراطی قرار دارند و روی کار آمدن دولت تندروی حزب بهاریتا جانیتا؛ فشارها را بیشتر نیز ساخته است.

گفتنی است چند روز پیش پلیس هندوستان با ارائه اخطارنامه ای به شرکت ها، اعلام کرده که هیچ یک از کارکنان مسلمان حق نماز خواندن در پارک های اطراف را ندارند و در صورت تخلف، شرکت ها باید جوابگو باشند. این درحالی است که در 5 سال گذشته هر جمعه صدها تن از کارکنان مسلمان در پارک ها به اقامه نماز می پردازند.

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input