کاهش ۳۰ درصدی ازدواج در کشور ایران

 

 

در ۸ سال گذشته ازدواج در کشور ایران ۳۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از خبرگزاری فارس، «سید حامد برکاتی» رئیس اداره سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ایران ضمن ابراز نگرانی از کاهش ازدواج طی سال‌های اخیر اظهار داشت: در سال ۸۹، ۸۹۰ هزار ازدواج در ایران ثبت شده که متاسفانه سالانه حدود ۶ درصد کاهش یافته و در سال ۹۶ به ۶۶۰ هزار ازدواج رسیده است.

وی افزود: باید توجه داشته باشیم که در یک بازه زمانی ۸ ساله از سال ۸۹ تا ۹۶ ، ازدواج در ایران ۳۰ درصد کم شده است.

برکاتی تصریح کرد: در سال ۱۳۹۰،  ۱۳ میلیون جوان در شُرف ازدواج قرار داشتند و ازدواج نکرده بودند و این رقم در سال ۹۶ به بیش از ۱۱ میلیون رسیده است و این موضوع نشان‌دهنده کاهش جمعیت است. 

او ادامه داد: طی سال‌های اخیر نیز شاهد افزایش سن ازدواج جوانان بوده‌ایم. بررسی‌های ما در سال ۹۵ نشان داد که میانگین سن ازدواج دختران ۲۴ سال و پسران ۲۷.۵ سال بوده که متاسفانه شاهد افزایش این عدد در سال‌های گذشته هستیم.

بر اساس این گزارش، وی با بیان اینکه در کشور ایران میزان تولدها نیز در سال‌های اخیر به شدت کاهش یافته گفت: این موضوع به دلیل کاهش ازدواج‌ها است، ما در برهه‌ای از سال ۹۵ با افزایش باروری مواجه بودیم به دلیل اینکه زوج‌های متولد دهه ۶۰ در شرف ازدواج قرار داشتند، اما به مرور نرخ باروری در کشور کاهش پیدا کرده است.

کاهش 30 درصدی میزان ازدواج در حالی از طرف مسئولان ایرانی مطرح می شود که پدیده طلاق نیز به شکل بی سابقه ای در این کشور رشد داشته است.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input