کشتار شیعیان در آشوبی مشکوک در زندان وحدت تاجیکستان

 

 

یکی از روحانی های شیعه تاجیکستان که به خاطر فعالیت های اجتماعی و انتقاد از حکومت این کشور در زندان به سر می برد، به طرز مشکوکی به شهادت رسید؛ اما ماجرا به همین جا ختم نشد.

«حجت الاسلام سید قیام الدین غازی» از روحانیون شیعه تاجیکستان، در رخدادی مشکوک، در آشوب «زندان وحدت» تاجیکستان توسط سنی های تندروی های داعش و با زبان روزه سر بریده شد.

این شورش به رهبری «بهروز گلمراد اف» پسر «گلمراد حلیم اف» سرهنگ فراری ارتش تاجیکستان و یکی از اعضاء ارشد داعش در سوریه، با همراهی تعدادی دیگر از اعضای این گروه تروریستی آغاز گردید.

مقامات تاجیکستان مدعی شده اند که عناصر تروریستی، پس از به قتل رساندن تعدادی از نگهبانان زندان و آزادسازی تعدادی از عناصر داعش، پنج زندانی از جمله «حجت الاسلام سید قیام الدین غازی» را با چاقو در مقابل دیگر زندانی ها سر بریدند.

اما فعالان شیعه تاجیکستان، بر این باورند که این آشوب ساختگی بوده و تنها با هدف کشتار بدون دردسر شیعیان زندانی طراحی شده است.

آنها همچنین طی تماس با شیعه ویوز اعلام کردند که حکومت تاجیکستان پیکر «سید قیام الدین غازی» را به خانواده وی تحویل نداده و در مکانی دور افتاده به خاک سپرده است.

به گفته این فعالان، عوامل حکومتی همچنین اجازه حضور خانواده این روحانی شیعه بر سر مزارش را نیز نمی دهند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input