هشدار سازمان جهانی نفی خشونت به دولت سریلانکا به جهت اخراج پناهندگان مسلمان

 

در پی اقدام دولت سریلانکا به اخراج اجباری پناهندگان مسلمان از کشور خود، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاده» طی بیانیه ای نسبت به این تصمیم مخاطره آمیز، به حاکمان سریلانکا هشدار داد.

در بیانیه این سازمان آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت نسبت به اخراج اجباری پناهندگان مسلمان از سریلانکا و بازگرداندن آنان به کشورهای خود شدیداً هشدار داده و از مخاطرات این تصمیم بر سلامت و امنیت پناهندگان اعلام خطر می کند.

این اقدام دولت سریلانکا اصول و حقوق انسانی و قوانین بین المللی مرتبط با پناهندگان را نقض می کند و سلامت و امنیت مردم غیر نظامی را به سوی سرنوشت مجهول و نامعلوم سوق می دهد.

در این ماجرا و پس از اعمال خشونت آمیزی که پس از حملات تروریستی روز 21 آوریل 2019 میلادی رخ داد 1200 نفر از طایفه احمدیه و شیعیان پاکستانی و افغانستانی باید به کوچ اجباری تن دهند.

از این رو سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاده» از حاکمان سریلانکا می خواهد در این تصمیم تجدیدنظر کنند و سرنوشت این بی گناهان را مدّنظر قرار دهند و نسبت به امنیت جان آنان پایبند و متعهد باشند. 

دیگر خواسته این سازمان از سازمان های بین المللی و مرتبط با نهادهای حقوق بشر این است که با پناهندگان کشور سریلانکا همکاری و همراهی و آنان را یاری کنند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input