عفو بین الملل قتل غیر نظامیان افغانی در حمله پهپاد های آمریکایی را غیر قبول دانست

 

سازمان عفو بین الملل قتل غیرنظامیان و کشاورزان افغانی در جریان حمله پهپادهای آمریکایی به عناصر داعش را غیرقابل قبول و نادیده گرفتن حق زندگی غیرنظامیان دانست.

عفو بین الملل در واکنش به جان باختن شمار زیادی از کشاورزان افغانستانی در جریان حمله پهپادهای آمریکا در همان روزی که ۲۰ شهروند افغانی در حمله انتحاری به یک بیمارستان جان خود را از دست دادند؛ اعلام کرد، در یک روز خونبار دیگر در افغانستان، باز این غیرنظامیان این کشور بودند که قربانی خشونت گروه های مسلح، حکومت افغانستان و حامیان شان در ارتش آمریکا شدند.

در بیانیه عفو بین الملل آمده است، حمله پهپادهای آمریکایی به عناصر گروه تروریستی داعش که به جای هدف قرار دادن اعضای این گروه به قتل شماری از کشاورزان منتهی شد، غیرقابل قبول و نشان دهنده نادیده گرفتن حق حیات شهروندان است.

سازمان عفو بین الملل تاکید کرد، نیروهای آمریکایی باید تضمین دهند که همه اقدامات احتیاطی ممکن را برای جلوگیری از قربانی شدن شهروندان در عملیات نظامی انجام دهند.

وزارت دفاع افغانستان و یکی از مقامات ارشد آمریکا در کابل حمله پهپادی بامداد پنجشنبه به منطقه خوگیانی ولایت ننگرهار را تایید کردند.

درباره تعداد جان باختگان این حمله که بیشتر کشاورزان بودند، آمار مختلفی،‌ از جمله ۹ تا ۳۵ تن، وجود دارد.

ولایت زابل افغانستان نیز پنجشنبه شاهد حمله انتحاری سنی های تندروی طالبان و قربانی شدن دستکم ۲۰ غیرنظامی بود.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input