ارائه درس دینی در مدارس آلمان برای نخستین بار

یکی از مدارس منطقه تونا در هامبورگ تجربه موفقیت آمیزی را در زمینه تدریس «درس دینی» به دست آورده است؛ این موفقیت باعث شد تا مسئولان آلمان را به تعمیم این تجربه به همه مدارس این کشور تشویق کند.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از رسانه های آلمانی: مدارس دولتی در ایالت هامبورگ در شمال آلمان شاهد تحول بزرگ در زمینه برپایی درس دینی هستند، به طوری که معلمان مسلمان و یهودی در این مدارس کلاس های دینی را برگزار می کنند.

پیش از این، کلاس های درس دینی محدود به معلمان مسیحی پروتستان و کاتولیک بود، اما با این تجربه جدید، معلمان مسلمان و سایر ادیان می توانند در تدریس «درس دینی» به دانش آموزان مشارکت کنند.

وزیر آموزش و پرورش هامبورگ در حضور تعدادی از نمایندگان گروه های دینی، اجرای این طرح را اعلام کرد و گفت: هامبورگ با این برنامه، مسیر منحصر به فردی را در آلمان طی می کند که به هماهنگی و انسجام با تنوع فرهنگی و دینی این شهر مربوط است.

وی ادامه داد: این طرح بی نظیر بیانگر تنوع فرهنگی و دینی در شهر ماست.

این وزیر آلمانی گفت: دانشگاه هامبورگ، برای اجرای این طرح، رشته های تحصیلی در زمینه علوم دینی ارائه می دهد تا معلمان و مدرسانی در زمینه علوم دینی فارغ التحصیل شوند. همچنین مدارس انتخاب معلمان دینی غیر مسیحی را به زودی آغاز خواهند کرد.

وی اما نگفته است که آموزهای دینی غیر مسیحی وی بر پاییه چه مذهبی خواهد بود و در مورد مفاهیم در نظر گرفته برای آموزش به دانش آموزان نیز توضیحی ارائه ننموده است.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input