ساخت یک مسجد توسط هندوی مسلمان برای پاکسازی گناهانش

 

محمد امیر یکی از فعالان هندو که در تخریب مسجد بابری نقش داشته، تصمیم می گیرد با ساختن 100 مسجد، گناه خود را جبران کند.

وی که سابقا یک رهبر فعالان هندوی سنگا بوده، هم اکنون به دین اسلام گرویده و در سرتاسر هندوستان مسجدسازی می کند. وی هم اکنون تصمیم دارد مسجدی در حافظ بابا نگار واقع در حیدرآباد بنا کند.

وی پس از شرکت در تخریب مسجد بابری و پس از پذیرفتن اسلام تصمیم به ساخت و نوسازی 100 مسجد گرفت. وی همچنین متعهد شد که از مساجد محافظت کند. با این حساب وی ساخت 91 مسجد را به پایان رسانده است و بیش از 59 مورد در دست ساخت دارد. مسجد پنجاه و نهم وی که در حیدرآباد زیر دست احداث قرار دارد. «مسجد رحیمیه» نام دارد.

محمد امیر گفت که سال گذشته ، در 6 دسامبر ، او بنای مسجدالرحیمیه را در نزدیکی جاده بالاپور در حافظ بابا نگار آغاز کرده است و از آن زمان کار ساخت و ساز ادامه دارد. مردم محلی از هم اکنون زیر سایبان های موقتی این مسجد نماز اقامه می کنند.

وی افزود: این مسجد با زمینی با 6 طبقه به مساحت 3200 متر مربع ساخته شده است که شامل یک مدرسه اسلامی برای مذهبیانی می باشدکه به دین اسسلام گرویده اند.

وی دلیل تلاش های خود برای ساختن مساجد را چنین بیان کرد: به عنوان کسی که درتخریب مسجد بابری نقش داشتم، مردم به من به چشم یک قهرمان نگاه می کردند. اما واکنش خانواده ام برایم شوکه کننده بود؛ آن ها اقدامات مرا محکوم کردند که درنتیجه سبب احساس گناه در من شد. بعدها بیمار شدم و با داشتن مشکلات جسمی با یک روحانی مسلمان مشورت کردم.

وی به نزد یک عالم اسلامی در اوتارپرادش می رود و وضعیت خود را برایش توضیح می دهد؛ او برایش طلب بخشش و آمرزش کرد. ارزش های اسلامی و آیات قرآنی را برایش توضیح می دهد و این مرد هندو متوجه می شود، کاری که انجام داده گناهکارانه بوده است. محمد امیر در 1 ژوئن 1993 اسلام را پذیرفت و عهد کرد که 100 مسجد بسازد.

محمد امیر کار ساخت نخستین مسجد را در هاریانا آغاز کرد و در سال 1994 آن را مسجد مدینه نامگذاری کرد. در سه ماه آینده او مسجد دیگری در این شهر ساخت و به این کار خود ادامه داد. وی مساجد را عمدتا در ایالات شمال و شمال شرقی می ساخت.

او می گوید که هر کجا مسجدی را بنا کرده، به اتفاق خانواده اش به آن منطقه خاص تغییر مکان داده و تعالیم اسلامی را ترویج می دهد.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input